Paprastieji kukurūzai Aranka F1 (lot. Zea mays convar. saccharata)

Grįžti į asortimentą

0.80 €
Gamintojas: SEMO a.s. (Čekija)
Grupė: Grūdinė
Kiekis pakelyje: 3 g
Aprašymas:

iš kolekcijos "Smaližiams". Labai ankstyva super saldžių kukurūzų veislė. Tai vertinga daržovė pagal maistingumą užimanti vieną pirmųjų vietų tarp daržovių. Grūdai turi svarbių žmogaus organizmui mineralinių medžiagų (magnio, kalcio, kalio, geležies ir kt.), vitaminų. Turi ir gydomųjų savybių. Aliejus naudojamas hipertenzijos ir aterosklerozės profilaktikai, pakepinti grūdai - virškinimo sutrikimams šalinti, purkos -  nuo nutukimo. Per metus reikėtų suvartoti apie 4 kg cukrinių kukurūzų.    


V-VI
VIII-IX

Kukurūzai šilumamėgiai augalai, todėl tiesiai į dirvą geriausia sėti gegužės viduryje. Balandžio mėnesį galima pasisėti į vazonėlius šiltnamiuose. Kad derlius būtų geras, kukurūzai turi augti ne tankiau kaip kas 50-70 cm. Dirva puri, derlinga, gerai auga priesmėlyje, naudingas ir papildomas tręšimas. Kad augalai neišsektų ir per daug nesutankėtų reikia šalinti pažastinius ūglius. Žydėjimo metu reikia daug drėgmės. 

Maistui tinkamiausios pieninės brandos burbuolės. Skinkite kai pradės džiūti burbuoles dengiančių lapų krašteliai. Nuskintas burbuoles reikia nedelsiant konservuoti, virti, užšaldyti.

Rašyti atsiliepimą

Neteisingai įvestas saugos kodas
Patikrinkite duomenų teisingumą