Tikrinis blizgutis (Reischi grybas) (lot. Ganoderma lucidum)

Grįžti į asortimentą

6.50 €
Gamintojas: W. Legutko (Lenkija)
Grupė: Grybai
Kiekis pakelyje: 20 kaišč.
Aprašymas:

labiausiai pasaulyje žinomas vaistinis kempininis grybas. Įrašytas į Lietuvos  Raudonąją  knygą. Daugiausia naudojamas onkologinių, kvėpavimo takų ligų gydymui, kraujospūdžio normalizavimui. Preparatai turi  priešvėžinių, priešuždegiminių, anti bakterinių savybių, nėra toksiški.  Gydymui naudojami džiovintų grybų milteliai ir kt. Grybienos kaištukai paruošti lengvam įterpimui į kelmus, rąstus.

Auginimo instrukcija

Įsodinimas į rąstus

Šiuos grybus galima auginti ant bet kokių lapuočių medžių rąstų. Svarbu naudoti sveiką, šviežiai nupjautą rąstą. Pakanka 8-10 cm skersmens. Tolygiai išgręžiokite skyles, įkiškite į jas kaiščius ir tiesiai įkalkite mediniu plaktuku.

Auginimas

Rąstą reikia aprišti plastikiniu maišu ir palikti inkubaciniam laikotarpiui šiltoje vietoje, apie 25°C temperatūroje maždaug trims mėnesiams. Per tą laiką iš medienos pradės rodytis  grybų micelis. Šiame etape jį reikia „pasodinti“ darže,  drėgnoje vietoje.  Užkaskite vieną galą, maždaug trečdalį rąsto į žemę, kad jis siurbtų drėgmę. Reguliariai laistykite, kad rąstas neišdžiūtų. 

Derlius

Grybai turėtų pradėti dygti po 2 – 6 mėnesių, o kartais ir vėliau, priklausomai nuo medžio rūšies ir storio (kuo storesnis rastas tuo vėliau). Paprastai grybų derlių galima imti 3-8 metus

Dėmesio - pakuotėje kaiščiai gali sulipti vienas su kitu. Tai visiškai normalu. Taip pat gali atsirasti apnašos ar net  maži grybukai (užuomazgos), tai taip pat normalu.

Rašyti atsiliepimą

Neteisingai įvestas saugos kodas
Patikrinkite duomenų teisingumą